Słodycze, które nie tuczą…

3 lata temu
1963 0

…no dobra, ale tylko dlatego, że są niejadalne :)

Jakiś czas temu ponownie opętał mnie szał tworzenia, tym razem zakochałam się w małych modelinowych zawieszkach. Na jutubie można znaleźć setki tutoriali poświęconych modelinie (szukajcie pod hasłem polymer clay), niektóre dziewczyny tworzą prawdziwe miniaturowe cuda. Mnie najbardziej urzekły “spożywcze” zawieszki z kawaii face, na którą składają się małe oczka i wysoko zawieszony uśmiech :P

Mój ostatni kontakt z modeliną był za dzieciaka, wtedy używałyśmy jej z siostrą do robienia szpilek lalkom Barbie. Pamiętam, że nasze wyroby gotowałyśmy we wrzątku, ale efekt końcowy zwykle był mało zadowalający, a kolory blakły. Od tego czasu sporo się zmieniło, niemiecka modelina Fimo ma przepiękne żywe kolory, które nie tracą na swojej intensywności po wypieku. Oprócz klasycznych barw są kolory opalizujące, przezroczystości i modelina świecąca w ciemności :)

przed pieczeniem

Swoją “nowożytną” przygodę zaczęłam od pączków i naleśników. Początki zwykle bywają trudne, więc nie mam Wam tutaj nic specjalnie pięknego do pokazania. Do wyrobu pączków jeszcze kiedyś wrócę :) Wielką frajdę sprawiło mi robienie tostów i uśmiechniętych kanapek. Zresztą, zobaczcie sami :)

 Kanapka

Szynka, ser, pomidorek, sałata. Wszystko co porządna kanapka zawierać powinna. Plus uśmiech :)

kanapka z modeliny

Tosty

Szczególnie dumna jestem z jajka sadzonego :)

tosty z modeliny
tosty z modeliny

Widziałam kiedyś w sklepie kartkę z wyrazami miłości przedstawiającą tosta z masłem orzechowym i dżemem i napisem You’re awesomeness on toast. Bardzo mnie wtedy urzekła, wszak powszechnie wiadomo, że nie ma nic lepszego od masła orzechowego z dżemem :)

tosty z modeliny

Beza

Najbardziej jestem tutaj dumna z kawaii face. Wyszło prawie idealnie :)

beza z modeliny

Makaroniki

Karmelowe ciasteczka wypełnione bitą śmietaną.

makaroniki z modeliny
makaroniki z modeliny

Gofry

Bita śmietana z owocami, moje najulubieńsze.

gofry z modeliny

Lody waniliowe

W wafelku.

lody z modeliny

Arbuziki

arbuzy z modeliny
arbuzy z modeliny

Czekolada

Wersja bez uśmiechu :)

czekolada z modeliny

Rogalik

rogalik z modeliny

Groszki

groszki z modeliny
groszki z modeliny

Księżyce

Mam też zawieszki “niespożywcze” :)

księżyce z modeliny
księżyce z modeliny

Ten poniżej świeci w ciemności :)

księżyc z modeliny

Perełki

perły z modeliny
perły z modeliny

Po prawej stronie, w pasku bocznym, znajdziesz link do mojego konta na instagramie, gdzie wrzucam wszystkie swoje “tworzydła”. Zapraszam :)

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)