Rekiny w centrum handlowym

5 lat temu
1053 0

Parę lat temu natrafiłam na kanale Discovery na odcinek serialu dokumentalnego poświęconego budowie centrum handlowego w Dubaju. Słuchałam jednym uchem, ale gdzieś mi utkwiły jakieś dramatyczne historie związane z realizacją planu budowy największego akwarium na świecie: czy szyba z pleksi wytrzyma, czy nie będzie jakiejś wielkiej katastrofy? Wytrzymało i dzisiaj możemy się o tym przekonać :)

Dubai Mall to największe i najczęściej odwiedzane centrum handlowe świata. Zajmuje powierzchnię wielkości 50 boisk futbolowych (1124000 m2), jest tutaj ponad 1200 sklepów, 14 tys miejsc parkingowych, jedno z największych akwariów świata, lodowisko rozmiarów olimpijskich oraz 22-ekranowe kino. Polskim akcentem jest firmowy sklep Inglot :)

Jednym z punktów orientacyjnych w tym labiryncie jest kaskada wody spływająca przez 24 metry na wysokości całej galerii handlowej.

Dubai Mall jest też część wystylizowana na stary bazar arabski, znajdują się tutaj głównie jubilerzy. Nie wiedzieć czemu – postawiono tutaj też szkielet dinozaura :P

Dubai Mall
Dubai Mall

My jesteśmy tu dzisiaj żeby obejrzeć to ogromne akwarium. Za bilet wstępu do akwarium i Underwater Zoo płacimy dla dwóch osób 140 AED. Bilety kupujemy wcześniej przez internet, żeby zaoszczędzić sobie stania w kolejce :)

Podwodne zoo podzielone jest na strefy klimatyczne. Można tutaj obejrzeć kameleony, pingwiny, żółwie, meduzy i wiele innych zwierzątek. Mi się bardzo podoba :)

Największa szyba akrylowa świata (33 x 8,5 m) będąca częścią akwarium może być podziwiana z kilku metrów przez każdego :) Ogromne wrażenie robi na mnie odbicie galerii handlowej w “szkle”: tak jakby przenikały się dwa światy.

Dubai Mall
Dubai Mall

Akwarium to też świetne miejsce na reklamę..

Dubai Mall
Dubai Mall

W zbiorniku pływa ok 80 gatunków ryb, którym można się przyjrzeć z bliska z wnętrza tunelu. Tutaj wejść mogą już tylko posiadacze biletów. Spacer jest stosunkowo krótki (48 metrów) ale dostarcza sporo wrażeń. Z wielkim zainteresowaniem studiuję wygląd płaszczek od spodu :)

Z największego centrum handlowego, z największym akwarium, można się bezpośrednio dostać do największego budynku świata, do Burj Khalifa ;)

Post jest częścią relacji z wyprawy na południową półkulę.

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)