Owiewki

5 lat temu
693 0

Stwierdziłam jakiś czas temu, że gąbkowe kulki byłyby idealne jako baza do tworzenia kulistych kształtów. Na kulach styropianowych źle się filcuje, ponieważ igła nie zagłębia się w styropianie: trzeba igiełkować pod kątem, płytko przy powierzchni. Nietrudno o złamanie igły przy takich manewrach.
Rozpoczęłam zatem poszukiwania kulistych gąbek. Efekty nie były powalające: jedyne co ewentualnie mogłoby się nadać to sztuczny nos z przebrania clowna. Ale za to znalazłam inny ciekawy gąbkowy przedmiot, który idealnie może się nadać jako wypełniacz: owiewka mikrofonowa. Kosztuje toto 2,5 złotego za sztukę i oryginalnie służy do niwelowania zakłóceń dźwięku spowodowanych na przykład przez wiatr. Występuje w różnych kolorach, pusty środek można wypełnić resztkami filcu, watą, czymkolwiek. Tak przygotowana baza nadaje się już świetnie do owijania czesanką. Stosując ten sprytny manewr oszczędzamy nieco czasu i wełny ;)

PS. Jeśli nie chcesz przegapić moich następnych wpisów, zasubskrybuj bloga, o tutaj. Każdy mój nowy artykuł trafi także do Twojej skrzynki. Nie spamuję :)