Jestem Agata :)

Jak na porządnego bloga przystało, teraz będzie parę zdań na temat mojej osoby.

Lubię koty (mieszkają ze mną trzy sztuki), jeże (mieszka ze mną Paputek) i alpaki (stan zerowy póki co). Jestem introwertyczną zodiakalną Rybą, która lubi ciepełko i lody o smaku solonego karmelu. Z seriali to: Twin Peaks, Friends i Zmiennicy, z filmów: Lost in Translation, z autorów: Żulczyk. W sferze marzeń dryfuje obecnie żółta Vespa, pływanie z delfinami i obserwacja zorzy polarnej.

Jest to już czwarte miejsce w sieci, w którym można poczytać o moich wynurzeniach. Jakaś forma autoprezentacji towarzyszyła mi w sieci od 2000 roku, w czasach kiedy w polskim internecie słowo blogger jeszcze było zupełnie nieznane :) O powodzie najnowszych przenosin piszę tutaj.

Zawodowo jestem związana z branżą IT. Po godzinach zdarza mi się klepać kod (ciągoty w kierunku aplikacji mobilnych), filcować, szyć, wytwarzać miniaturowe słodkości z modeliny, robić zdjęcia i planować kolejne podróże. Bakcyla na dalekie wyprawy złapaliśmy z mężem po cudownej wyprawie do USA w 2014. Rok później byliśmy w Australii i na Filipinach, potem przyszła kolej na Azję: Tajlandia, Wietnam i Kambodża. W 2017 wróciliśmy ponownie do Stanów, tym razem na Alaskę, a we wrześniu liznęliśmy troszkę dzikiej Afryki w Tanzanii. W 2018 zdążyliśmy jeszcze na jesień w Nowej Zelandii. O tym wszystkim można tutaj poczytać.

W 2012 i 2013 roku brałam udział w konkursach organizowanych przez portal codeguru.pl na aplikacje dla Windows Phone i Windows 8. Moje pomysły zostały docenione, co zaowocowało udzieleniem króciutkiego wywiadu dla magazynu Wysokie Obcasy Extra. Było to jedno z milszych doświadczeń, jakie mnie w życiu spotkało :) Piszę o tym więcej tutaj.

Od lutego do maja 2017 udzielałam się w akcji Daj się poznać, w trakcie której zgłębiałam tajniki iOS’a i programowania w Swifcie. Wszystkie moje zmagania z nowymi technologiami opisałam na blogu.

Zapraszam do czytania i komentowania. Po prawej stronie możesz dać lajka do fanpejdża na fejsie i zapisać się na powiadomienia email o nowych wpisach :)

Więcej zdjęć z podróży znajdziesz na moim insta: @agata.travels.
Zdjęcia mojego rękodzieła umieszczam na @agata.creates.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, zapraszam na maila.